Jak zorganizować podróż do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dziesiątki lat temu, gdy samo otrzymanie paszportu było trudne. W dzisiejszych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest stabilna, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który jest znany z popularnych serialów oraz filmów. Jeżeli planujesz zobaczyć to miejsce, zacznij przygotowania już dziś.

Mieszkańcy Polski jeśli pragną odwiedzić USA muszą mieć aktualną wizę. Na jej otrzymanie należy przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest przyznawana od ręki. Na początku trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym terminie należy wybrać się do konsulatu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba wziąć również ważny paszport. W chwili rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza sytuacja materialna jest dobra, oraz nie jesteśmy karani, wtenczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten dokument należy nabywać bilet.

wünsche für das neue jahr 2021

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest również znacznie droższy od podróży na terenie kontynentu. Toteż szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto prześwietlić pełno witryn, gdyż na każdej z nich ceny mogą być zupełnie różne. Przeważnie najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można na początku tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są bardzo tanie. Nie zapomnijmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na teren USA nie możemy wwozić jedzenia a także napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem.

Related Post