Jak zaplanować przestrzeń nad schodami

Urządzenie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy urządzanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię przeglądanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych czasopism.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją udekorować, gdyż każdy z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, potrzebne będą familijne fotografie. Dobrze wywołać je w różnych formatach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować rodzinne fotografie.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni na klatce schodowej może być naklejenie dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z twoich schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday greetings

Related Post