Jak urządzić zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Doskonałym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej bajki czy filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestawać tylko na strojach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche 50

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.