Jak się zmotywować do wyprawy z otyłością

Zbędne kilogramy powodują, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Ogarnia nas smutek, odrętwienie i obojętność do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. 

Dopada nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Warto więc odchudzić się. Fundamentalnym działaniem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe spodnie, wycieczka w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, pochwała znajomych czy podziw w oczach nieznanych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co daje Ci tak wielką chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia celu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie jak zdobędziesz idealną wagę. To pomoże Ci przeżyć w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do teatru, wizyta w SPA, książkę .

5. Znajdź przyjaciela, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.

Related Post